چاپ فاکتور

امتیاز دهید
5/5

چاپ فاکتور

فاکتور یکی از اوراق مهمی است که اکثر کسب‌وکارها به ویژه تجارت‌های رسمی به آن نیاز دارند. به طور کلی فاکتورها در دو نوع فاکتور رسمی و فاکتور غیررسمی فروش مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال آنچه در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است دقت در چاپ و کیفیت نهایی فاکتورها است.

کیفیت در چاپ یک فاکتور منوط به عوامل مختلفی است. اولین و شاید بتوان گفت یکی از مهمترین عوامل، تجهیزات پیشرفته و مواد اولیه با کیفیت چاپخانه‌ای است که آن فاکتور را برای شما به چاپ می‌رساند. پیش از چاپ یک فاکتور می‌بایست عوامل مختلفی را که بر روی نتیجه نهایی آن تاثیر می‌گذارند در نظر گرفته و هرکدام را با دقت انتخاب نمود.

برای داشتن یک فاکتور مطلوب می‌بایست در ابتدا مشخص کنید که فاکتور شما از نوع رسمی است و یا غیررسمی؛ چراکه با همین انتخاب، ابعاد کاغذ برای فاکتور شما مشخص می‌شود. دومین موضوع، انتخاب جنس کاغذ فاکتور و ضخامت آن است. این دو شاخص بر اساس نوع کاربرد فاکتور تعیین می‌گردد.

به طور مثال فاکتوری با کاغذ تحریر و گرماژ 80 گرم مناسب چاپ در پرینترها بوده؛ و فاکتوری با جنس کاربن‌لس و گرماژ 55 گرم از آن دسته فاکتورهایی است که توسط آن می‌توان به صورت دستی و بدون نیاز به هیچ کاغذ کاربنی، ارقام و نوشته‌های خود را در تمامی نسخه‌ها کپی کرد. البته در بازار نوع دیگری از فاکتورها وجود دارد که گرماژ برگه اول آن‌ها نسبت به سایر نسخه‌ها بیشتر بوده که در نتیجه کاغذ تحریر ضخیم‌تری را فراهم می‌کند. این فاکتورهای ساده عموما مورد استفاده افرادی است که می‌خواهند یک فاکتور مقرون به صرفه برای خود داشته باشند.

بعد از انتخاب این شاخص‌ها نوبت به تعداد نسخ و تعداد شماره فاکتور شما می‌رسد. این دو مورد نیز بر اساس نیاز شما می‌تواند بین دو و یا سه نسخه و همچنین همراه با یک شماره و یا دو شماره انتخاب گردند.

و اما آخرین نکته‌ای که به هنگام سفارش یک محصول چاپی مانند فاکتور باید حتما در نظر گرفته شود شروع شماره فاکتور شما است. شماره فاکتور و توالی آن به خصوص برای فاکتورهای رسمی در موارد قانونی اهمیت فراوانی دارد. در نظر داشته باشید که تیراژی که برای چاپ فاکتور خود انتخاب می‌کنید تعیین‌کننده توالی شماره فاکتور شما است بنابراین همواره باید به آخرین شماره و تیراژ چاپ قبلی توجه داشت.

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید.